රවීගේ පාතාලය නිසා මනෝට එස්ටීඑෆ්

රේඛා නිලූක්ෂි හේරත්/තරිඳු උඩුවරගෙදර

එක්සත් ජාතික පක්ෂ උපනායක රවි කරුණානායක සහ ඔහුගේ දේශපාලන හිතවත්කම් ඇති පාතාලයට සම්බන්ධ නායකයන්ගේ තර්ජන ඇතැයි අමාත්‍ය මනෝ ගනේෂන් ජනාධිපති මෛත‍්‍රීපාල සිරිසේනට පෙන්වාදීමෙන් පසු ජනාධිපතිවරයාගේ මැදිහත්වීමෙන් පොලිස් විශේෂ කාර්ය සාධක බලකායේ විශේෂ ආරක්ෂාවක් මනෝ ගනේෂන් අමාත්‍යවරයාට ලබාදී ඇත.

මනෝ ගනේෂන් මහතාගේ ප‍්‍රජාතන්ත‍්‍රවාදී ජාතික පෙරමුණ මෙවර මැතිවරණයට එකමුතු ප‍්‍රගතිශීලී පෙරමුණ ලෙස තනිව කොළඹ මහ නගර සභාවට ඉදිරිපත් වන අතර රවි කරුණානායක මහතා සමඟ නාමයෝජනා ලැයිස්තු සකස් කිරීමේදී ඇතිවුණු ගැටලූවක් නිසා එසේ වෙනම ඉදිරිපත්වීමට තීරණය කර තිබුණි.

දෙසැම්බර් 21 සිට පොලිස් විශේෂ කාර්ය සාධක බලකායේ සෙබළුන් 6 දෙනකුගේ ආරක්ෂාව මෙසේ අමාත්‍යවරයාට ලබාදී ඇත.

මීට පෙර ආරක්ෂාව ගැන ගැටලූවක් මතුව අමාත්‍ය මනෝ ගනේෂන් මහතා විසින් පොලිස්පතිවරයාගෙන් ලිඛිත ඉල්ලීමක් කොට පොලිස් නිලධාරීන් දෙදෙනෙකුගේ අමතර ආරක්ෂාව ඉල්ලා ඇති අතර පසුගිය සැප්තැම්බර් මාසයේ සිට එම ආරක්ෂාව ලැබී ඇත.

පසුගිය මහ මැතිවරණයේදීද රවි කරුණානායක අමාත්‍යවරයා සහභාගි වූ මැතිවරණ ප‍්‍රචාරක වැඩසටහනකදී පාතාල නායකයන් අතර වෙඩි හුවමාරුවක් සිදුවී තිබුණි.

පාතාල ලෝකයේ ප‍්‍රබලයෙකු වශයෙන් සැලකෙන ලාල් පීරිස් හෙවත් මාලිගාවත්තේ ලාල් නමැත්තාගේ පුත‍්‍රයාට එක්සත් ජාතික පක්ෂ කොළඹ මහ නගර සභා ලැයිස්තුවේ බ්ලූමැන්ඩල් ආසනය සඳහා නාමයෝජනා රවි කරුණානායක මන්ත‍්‍රීවරයා විසින් ලබාදී තිබූ අතර අවසන් මොහොතේ එය ඉවත් කර තිබුණේ අග‍්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික‍්‍රමසිංහගේ මැදිහත්වීමෙනි. එම නාමයෝජනාව ඉවත් නොකරන ලෙසට වූ දැඩි බලපෑමක් රවි කරුණානායක මන්ත‍්‍රීවරයා අවසන් මොහොත දක්වාම අග‍්‍රාමාත්‍යවරයාට එල්ල කර ඇතැයි වැඩිදුරටත් වාර්තා වේ.